צילינדר מנעול

מנעולן מוסמך בראשון לציון

הקדמה: מהו צילינדר מנעול?

צילינדרים למנעול הם מוצר המנעולנות הפופולרי ביותר. הם בצורת גליל ויש להם חור מפתח בקצה אחד להכנסת מפתח.

צילינדרי מנעול משמשים לנעילת כל סוגי הדלתות, הארונות והחלונות. הם יכולים להיות עשויים ממתכת או פלסטיק ומגיעים בגדלים שונים.

צילינדרי מנעול משמשים גם כחלק ממערכת מנעולים המופעלת באמצעות מפתח מכני או כרטיס אלקטרוני.

צילינדר מנעול הוא חתיכת מתכת גלילית או מלבנית המסתובבת כדי לפתוח ולסגור את הדלת. לרוב הוא ממוקם ליד הידית וניתן למצוא אותו בגדלים שונים, צורות, חומרים ועם מנגנוני נעילה שונים.

גלילי מנעול עשויים לרוב מפליז או פלדה. גלילי פליז נוטים יותר לקורוזיה לאורך זמן מכיוון שהם מכילים פחות כרום מאשר גלילי פלדה.

לצילינדר מנעול שני חלקים: המעטפת החיצונית המכילה את מנגנון הנעילה והליבה הפנימית שמסביב לה סיכות. פינים אלה הם מה שזז כאשר אתה מסובב את המעטפת החיצונית כדי לפתוח או לסגור דלת. הליבה הפנימית עשויה בדרך כלל מפליז שעלולה להרוס לאורך זמן אם לא מנקים אותה כראוי.

מהם סוגי המנעולים השונים?

צילינדר המנעול הוא מרכיב קריטי במנעול. הוא משמש לשמירה על הדלת או החלון סגורים ומאובטחים. הצילינדר לרוב ממוקם בחלק הפנימי של הדלת או החלון ויש לו חור מפתח להכנסת מפתח או מכשיר אחר לפתיחתו.

ישנם סוגים רבים ושונים של מנעולים שניתן להשתמש בהם על דלתות וחלונות, אך לכולם יש דבר אחד במשותף: כולם משתמשים בצילינדר כדי לאפשר גישה. סוג המנעול תלוי באיזו רמת אבטחה אתה רוצה, כמה כסף אתה מוכן להשקיע, באיזו תדירות אתה צריך להחליף את המפתח שלך ואיזה סוג של מנגנון יעבוד הכי טוב עם עיצוב הדלת שלך.

מנעולי צילינדר הם סוג המנעולים הנפוץ ביותר. הם משמשים על דלתות וחלונות. הצילינדר לרוב ממוקם בחלק הפנימי של דלת או חלון, אך ניתן למצוא אותו גם מבחוץ.

מנעולי דלת מותקנים בדרך כלל מול דלת כדי למנוע גישה לא מורשית לחדר או לבניין. מנעולי דלתות מגיעים בסגנונות רבים ושונים, החל מבריח, למנעול בלחיצת כפתור, למנעול כניסה ללא מפתח ואחרים.

מנעולי סיבוב אגודל ידועים גם כמנעולי מנוף או מנופי אגודל. יש להם ידית מנוף שמסובב ביד אחת על ידי דחיפה מטה עם האגודל תוך משיכה כלפי מעלה עם היד השנייה (או להיפך) כדי לפתוח אותה ואז לדחוף אותה שוב למטה כדי לנעול אותה.

היתרונות והחסרונות של צילינדרים מנעולים

צילינדרי מנעולים משמשים בסוגים רבים ושונים של מנעולים, כגון מנעולים ומנעולי דלתות. הם חלק חשוב מאוד ממערכת הנעילה, מכיוון שהם מהווים את מנגנון הנעילה. צילינדרים למנעול הם בדרך כלל עגולים ומורכבים משני חלקים: מפתח ותקע.

מפתח המפתח הוא החור שאליו אתה מכניס את המפתח כדי לפתוח את המנעול. התקע הוא מה שזז כשאתה מסובב את המפתח ופותח את המנעול כך שתוכל לפתוח אותו.

צילינדרים למנעול מגיעים בגדלים רבים ושונים, אך לכולם יש דבר אחד במשותף: הם דורשים סוג כלשהו של תנועת סיבוב כדי לפתוח אותם, מה שניתן לעשות עם מפתח או שילוב.

לצילינדרים מנעולים יש יתרונות וחסרונות רבים בכל הנוגע לשימוש שלהם על ידי אנשים. מאמר זה יפרט כמה מהיתרונות והחסרונות הללו למטרות התייחסות בלבד; הוא אינו מאשר או מגנה כל סוג מסוים של עיצוב או שימוש של צילינדר מכל סיבה שהיא.

אז אתה רוצה להתקין צילינדר מנעול על הדלת שלך?

צילינדרים למנעול הם חלק חיוני באבטחת הבית שלך. צילינדר המנעול הוא זה שנועל ופותח את הדלת, כך שאם אתה רוצה להתקין צילינדר מנעול על הדלת שלך אז אתה צריך לשקול כמה דברים.

הדבר הראשון שעליך לעשות הוא לוודא שצילינדר המנעול תואם לבריח הדלת. כמו כן, תרצו לדעת כמה פינים יש במנעול, שכן זה יקבע איזה סוג מפתח תצטרכו על מנת שהוא יעבוד כמו שצריך.

כדאי גם לוודא שגובה הדלת ועובי המסגרת שלה מתאימים לאלו של צילינדר המנעול החדש שלכם. אם לא, אז זה עלול לא להתאים או לעבוד כמו שצריך.

מאמר זה יעזור לך לראות כיצד להתקין צילינדר נעילה על הדלת שלך מבלי לקדוח חורים, ולהתקין ידית.

יש לבצע את השלבים הבאים:

-קח את המנעול מהאריזה ובדוק אותו לאיתור נזק.

-נקה את האזור שבו אתה רוצה להתקין את המנעול.

-הכנס שני ברגים לשני החורים בצילינדר המנעול, ואז הדק אותם עם מברג.

-התקן את ידית הדלת שלך על ידי ביצוע השלבים הבאים:

1) הסר את כל הברגים הישנים מידית הדלת שלך והסר אותה מהדלת שלך. 2) התקן ברגים חדשים הכלולים בידית הדלת החדשה שלך. 3) החלף את הברגים הישנים שלך בחדשים האלה והדק אותם עם מברג או מקדחה.